عملیات حرارتی اینکونل

فرآیندها و مواد

خدمات عملیات حرارتی برای کلیه فلزات آهنی و غیر آهنی مانند اینکونل x750 ، دما و موردی سخت گردانی ، عملیات حرارتی فنر های اینکونل x750 و مقاوم در برابر اسید ، مواد آلیاژی بالا ، فلزات غیر آهنی ، فلزات سبک و مواد ریخته گری موجود است.


عملیات حرارتی فنر های اینکونل x750

این مواد به روش های مختلفی قابل پردازش هستند.

    بازپرداخت استرس زدایی

    نرماله سازی

    سخت گردانی

    معتدل

    بازپخت نرم

    بازپخت ایزوترمال


عملیات حرارتی فنر های اینکونل x750

دمای عملیات حرارتی تا 1250 درجه سانتی گراد کنترل و کنترل می شود. حداکثر ابعاد کوره ها 2 متر طول ، 1 ، عرض ، .1 متر ارتفاع با حداکثر ظرفیت بارگیری 20 کیلو است. حوضه خنک کننده آب 800 x 3000 x 3،00 با ظرفیت غوطه وری تا 12 کیلواست و شامل یک سیستم یکپارچه در گردش است که دمای آب را ثبت می کند.

بازپخت

گرمایش یکنواخت در طول عملیات حرارتی

بازپخت بدون استرس

دارایی ها شامل می شود

تفاوت بین آنلینگ و تمپرینگ

تفاوت بین آنلینگ و تمپرینگ چیست؟

تفاوت بین آنلینگ و تمپرینگ در نحوه درمان آن پایین می آید. آنلینگ شامل گرم کردن فولاد تا دمای مشخص و سپس خنک کننده با سرعت بسیار کند و کنترل می شود ، در حالی که معتدل شدن شامل گرم کردن فلز به دمای دقیق زیر نقطه بحرانی است و اغلب در هوا ، خلاء یا جوهای بی حرکت انجام می شود.

عملیات حرارتی

عملیات حرارتی برای تغییر خصوصیات فیزیکی و مکانیکی فلز بدون تغییر شکل آن استفاده می شود. آنها فرایندهای اساسی در ساخت فلز هستند که باعث افزایش خصوصیات مطلوب فلز می شوند ، در حالی که امکان پردازش بیشتر را نیز فراهم می آورند.

فرآیندهای مختلف عملیات حرارتی شامل گرمایش و سرمایش فلز با دقت کنترل می شوند. به عنوان مثال ، فولاد معمولاً گرمائی است که برای استفاده در انواع کاربردهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

اهداف مشترک عملیات حرارتی عبارتند از:

    قدرت را افزایش دهید

    سختی را افزایش دهید

    سختی را بهبود بخشید

    ماشینکاری را بهبود بخشید

    بهبود شکل پذیری

    انعطاف پذیری را افزایش دهید

    ارتجاعی را بهبود بخشید

چگونه گرما بر روی فلز تأثیر می گذارد

مرحله خنک کننده بسته به فلز و فرآیند اثرات متفاوتی دارد. هنگامی که فولاد به سرعت خنک شود ، آن سخت می شود ، در حالی که مرحله خنک کننده سریع آنیل کردن محلول ، آلومینیوم را نرم می کند .

در حالی که انواع بسیاری از عملیات حرارتی وجود دارد ، دو نوع مهم آنیل کردن و معتدل شدن است.

بازپخت

آنلینگ شامل حرارت دادن فولاد تا دمای مشخص و سپس خنک شدن با سرعت بسیار کند و کنترل می شود.

آنلینگ معمولاً برای این موارد استفاده می شود:

    یک فلز را برای کار سرد نرم کنید

    ماشینکاری را بهبود بخشید

    هدایت الکتریکی را تقویت کنید

آنیلینگ همچنین شکل پذیری را بازیابی می کند . در حین کار سرد ، این فلز سخت می شود تا حدی که کار بیشتری به ترک خوردگی منجر شود. با باز کردن فلز از قبل ، کار سرد می تواند بدون خطر ترک خوردگی انجام شود ، زیرا آنلینگ فشارهای مکانیکی تولید شده در طول ماشینکاری یا سنگ زنی را آزاد می کند.

از فولاد برای فولاد استفاده می شود ، با این وجود فلزات دیگر از جمله مس ، آلومینیوم و برنج می توانند در معرض فرآیندی قرار بگیرند که محلول آنیل شده است.

کوره های بزرگ برای فولاد بازپخت استفاده می شوند. قسمت داخلی فر باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا هوا در اطراف فلز گردش کند. برای قطعات بزرگ ، کوره های نقاله گازسوز استفاده می شود در حالی که کوره های پایین اتومبیل برای قطعات کوچکتر فلز عملی تر هستند.

در طی فرآیند بازپخت ، فلز تا دمای خاصی گرم می شود که در آن تبلور مجدد رخ می دهد. در این مرحله ، هرگونه نقص ناشی از تغییر شکل فلز اصلاح می شود. این فلز برای مدت معینی در آن درجه حرارت نگه داشته می شود و سپس تا دمای اتاق سرد می شود.

برای تولید یک ریزساختار تصفیه شده ، فرآیند خنک کننده باید بسیار آهسته انجام شود ، بنابراین نرم افزار به حداکثر می رسد. این کار اغلب با غوطه ور کردن فولاد گرم در شن و ماسه ، خاکستر یا سایر مواد با هدایت گرمای کم ، یا با خاموش کردن کوره و اجازه خنک کردن فولاد با کوره انجام می شود.

معتدل

از درجه حرارت برای افزایش سختی آلیاژهای آهن بخصوص فولاد استفاده می شود. فولاد بدون مقاومت بسیار سخت است اما برای بیشتر برنامه ها بسیار شکننده است. درجه حرارت معمولاً بعد از سخت شدن برای کاهش سختی اضافی انجام می شود.

از درجه حرارت برای تغییر استفاده می شود:

    سختی

    شکل پذیری

    سختی

    استحکام – قدرت

    پایداری سازه

درجه حرارت شامل گرم کردن فلز تا دمای دقیق زیر نقطه بحرانی است و اغلب در هوا ، خلاء یا جوهای بی اثر انجام می شود.

دما بسته به میزان سختی لازم برای کاهش تنظیم می شود. اگرچه بسته به نوع فلز متفاوت است ، معمولاً درجه حرارت پایین ضمن حفظ بیشتر سختی ، شکنندگی را کاهش می دهد ، در حالی که درجه حرارت بالاتر سختی را کاهش می دهد که باعث افزایش خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری می شود ، اما باعث از بین رفتن عملکرد و مقاومت کششی می شود.

برای جلوگیری از ترک خوردگی فولاد ، گرم کردن فلز به تدریج ضروری است. فلز سپس برای مدت معینی در این دما نگه داشته می شود. یک راهنما خشن یک ساعت در هر اینچ ضخامت است. در این مدت فشارهای داخلی در فلز برطرف می شود. سپس این فلز در هوای آرام خنک می شود.