قطعات یدکی توربین

توضیحات محصول


ساختار توربین و قطعات یدکی
بدنه توربین بخار از قسمت دوار و قسمت استاتیک تشکیل شده است. روتور شامل شفت اصلی، پروانه، تیغه متحرک و جفت. استاتور شامل ورودی بخار، سیلندر، دیافراگم، آبشار استاتور، آب بندی بخار و یاتاقان می باشد.

فنر فلت توربین


ویژگی فنر فلت توربین این است که به راحتی در یک جهت خم می شود، یعنی صفحه حداقل سختی، در حالی که دارای سفتی کششی زیاد و سفتی خمشی در جهت دیگر است. بنابراین فنر فلت توربین برای استفاده به عنوان عنصر حسگر، تکیه گاه الاستیک، دستگاه موقعیت یابی، اتصال انعطاف پذیر و غیره مناسب است.
با توجه به ویژگی های مواد، از آنها در محرک ها در محیط های مختلف استفاده می شود. فنرها در انواع دستگاه های تماسی کاربرد فراوانی دارند و پرکاربردترین آن فنر فلت توربین مستقیم با ساده ترین شکل است. مقاومت قطعه تماس باید کوچک باشد، بنابراین از اینکونل x750 ساخته شده است.

فنرهای مسطح نوارها یا تسمه‌های فلزی یا مجموعه‌هایی از این نوع هستند که هنگام فشرده‌سازی یا جابجایی، برای ایجاد یک نیروی متقابل مکرر ساخته می‌شوند و برای موقعیت یا تماس استفاده می‌شوند. از ویژگی های کلیدی می توان به کاربرد مورد نظر، نوع فنر تخت و فنر و نوع اشاره کرد.

فنرهای مسطح عمدتاً در کاربردهایی استفاده می شوند که برای کنترل سرعت یا بار با اعمال تماس و نیرو، نیروی متقابل تکراری مورد نیاز است. آنها در اندازه ها، انواع، مواد و همچنین انواع نصب یا اندازه های مختلف موجود هستند. برخی از نمونه های به راحتی قابل شناسایی از فنرهای تخت عبارتند از عدم تعادل در تماس های تخت باتری، فنرهای ورقه ای خودرو و شیشه های صفحه کشویی.

بهره برداری از توربین


توربین بخار یک ماشین دوار احتراق خارجی است که می تواند انرژی گرمایی بخار را به کار مکانیکی تبدیل کند. پس از اینکه بخار دیگ وارد توربین بخار شد، به نوبه خود از یک سری نازل حلقوی و پره های متحرک عبور می کند و انرژی گرمایی بخار را به انرژی مکانیکی برای چرخش روتور توربین بخار تبدیل می کند.

تاسیسات پشتیبانی توربین


قطعات توربین معمولاً در شرایط دمای بالا، فشار بالا و سرعت بالا کار می کند. این یک نوع ماشین آلات سنگین نسبتاً دقیق است. به طور کلی باید مجموعه کاملی از تجهیزات را با دیگ‌ها، ژنراتورها، کندانسورها، بخاری‌ها، پمپ‌ها و غیره تشکیل دهد تا هماهنگ کار کنند.