عملیات حرارتی اینکونل X750

اینکونل x750 – فنر اینکونل – خواص مکانیکی

اینکونل x750 ممکن است به هر یک از روش انواع عملیات حرارتی انجام شود . هر کدام ویژگی های خاصی ایجاد می کنند و فرم محصول را برای استفاده در نظر گرفته شده در بهترین شرایط قرار می دهند .

در همه شرایط ، آلیاژ اینکونل x750 در برابر اکسیداسیون تا 1800 درجه فارنهایت مقاوم است . بیشترین استفاده از عملیات حرارتی توسط انجمن مهندسان در مشخصات AMS برای فرم های مختلف محصول گنجانیده شده است.

بسته به کاربرد و خواص مورد نظر ، عملیات حرارتی مختلفی به کار می رود. برای سرویس بالاتر از 1100 درجه فارنهایت ، به ویژه در مواردی که بارها برای مدت طولانی پایدار باشند ،

با استفاده از تمپر و ایجاد شرایط بسیار حساس و کنترل شده (2100 درجه فارنهایت) به همراه تمپر تثبیت کننده (1550 درجه فارنهایت) به همراه رسوب گذاری ویژه (1300 درجه فارنهایت) ویژگیهای بهینه حاصل می شود.

برای سرویس کمتر از 1100 درجه فارنهایت ، ممکن است آلیاژ با رسوب گذاری ویژه بعد از کار گرم یا سرد یا عملیات رسوب گذاری ویژه بعد از آنیل تقویت شود. یک روش خنک کننده با کوره نیز برای تولید خواص بهینه برای برخی از کاربرد ها استفاده می شود .

فنر Inconel X-750 – کاربرد

این آلیاژ در کاربردهایی مانند اعضای سازه دمای بالا برای موارد زیر استفاده شده است:

    توربین های گازی

    شیرهای گاز

    موتورهای موشک

    قطعات موتور جت

    برنامه های نیروگاه هسته ای

    مخازن تحت فشار

    لامپ های عملیات حرارتی

    ابزارهای تشکیل دهنده

    اکستروژن می میرد

آلیاژ INCONEL X-750 همراه با در دسترس بودن آن در کلیه فرم های استاندارد ، منجر به کاربردهای مختلف در زمینه های مختلف صنعتی شده است.

در توربین های گازی از تیغه ها و چرخ ها ، پیچ ها و سایر اعضای ساختاری استفاده می شود.

آلیاژ INCONEL X-750 به طور گسترده در محفظه های محرک موشک ، قطعات موتور جت ، کاربردهای نیروگاه هسته ای و مخازن تحت فشار استفاده می شود.

کاربرد های Airframe شامل معکوس کننده های رانش و سیستم های مجرای هوای گرم هستند. سایر کاربردها وسایل مربوط به عملیات حرارتی ، تشکیل ابزارها ، قالبهای اکستروژن و گرفتن ماشین تست است. برای فنر ها و اتصال دهنده ها ، آلیاژ INCONEL X-750 از زیر صفر تا 1200 درجه فارنهایت استفاده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *