معرفی انواع مواد سوپر آلیاژ برای فنر

معرفی انواع مواد سوپر آلیاژ برای فنر

فنرهای سوپر آلیاژی

فنرهای سوپر آلیاژی در محیط های خورنده شدید نیاز به مواد مقاوم دارند

مرکز تخصصی ساخت فنر اینکونل x750  وشرکت پیشگام فناوری ارنیکا در توسعه و ساخت فنرهای مورد استفاده در محیط‌های خورنده با دماهای بالا یا پایین و شرایط تهاجمی از جمله موارد زیر است متخصص است،:

  • بهره برداری نفت و گاز
  • فرآیندهای گرمایش
  • محیط های دریایی
  • صنعت فضا و هواپیما
  • تولید برق
  • فرآیندهای شیمیایی
  • صنعت پتروشیمی

در این مناطق حساس، مواد منحصر به فرد، به اصطلاح آلیاژهای فوق العاده، مورد نیاز است. اغلب آلیاژهای نیکل یا کبالت هستند. برای انتخاب بهترین مواد، دانش و تجربه این مواد بسیار مهم است. مرکز تخصصی ساخت فنر اینکونل x750  وشرکت پیشگام فناوری ارنیکا قادر است گزینه های مناسب مواد مصرفی را بر اساس کاربرد و محیط توصیه کند، فنر را طراحی کند و به سفارش تولید کند.

مرکز تخصصی ساخت فنر اینکونل x750  وشرکت پیشگام فناوری ارنیکا  طیف گسترده‌ای از آلیاژهای پایه نیکل را به شکل سیم، نوار و ورق، مناسب برای اکثر محیط ها و انواع فنر را در زمان تحویل کوتاهی  تولید و تامین میکند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد برنامه خاص خود می توانید با ما تماس بگیرید.

تولید انواع فنر

  • فنرهای دیسکی و واشر، ابعاد مواد تا 20 میلی متر فنر فشاری، ابعاد سیم تا 25 میلی متر
  • فنرهای پیچشی ابعاد تا 25 میلی متر فنرهای کششی ابعاد تا 25 میلی متر
  • فنرهای موجی، ابعاد مواد تا 10 میلی متر

انواع سوپر آلیاژ مورد استفاده برای فنر دمای بالا

INCONEL X-750™

آلیاژ نیکل مقاوم در برابر اکسیداسیون در دمای بالا با قابلیت سخت شدن در برابر محیط خورنده با مقاومت در برابر خوردگی و استحکام بالا در دماهای تا 700 درجه سانتیگراد. Inconel X-750™ به صورت سیم، نوار، ورق، میله و میله در دسترس است. در فرم سیمی، این درجه دارای مشخصات AMS 5698 است.

کاربردهای معمولی عبارتند از توربین های گازی، موتورهای موشکی، فنرها در دماهای بالا و هواپیماهای داغ و ساختارهای سیستم گرمایش. این در NACE 0175 تا سختی 50 HRc گنجانده شده است.

برای کاربردهای فنری، این ماده نیاز به عملیات حرارتی دارد تا بهترین خواص فنر را ایجاد کند.

INCONEL 718™

یک آلیاژ اختصاصی با مقاومت بالا در برابر خوردگی نیکل کروم برای استفاده از -250 درجه سانتیگراد تا 700 درجه سانتیگراد. این آلیاژ سخت شدنی با عملیات حرارتی به راحتی به قطعات پیچیده شکل می گیرد و ویژگی های جوشکاری برجسته ای دارد. این آلیاژ دارای استحکام خزشی بالا در دماهای حدود 700 درجه سانتیگراد و استحکام بالایی بالاتر از مقاومت Inconel X-750™ است. خواص مکانیکی در دماهای پایین بهتر از Nimonic 90™ و Inconel X-750™ است.

نمونه‌هایی از کاربردها عبارتند از اجزای موشک با سوخت مایع، حلقه‌ها، قطعات ورق فلزی برای موتورهای توربین و اتصال دهنده‌ها.

برای کاربردهای فنری، این ماده نیاز به عملیات حرارتی دارد تا بهترین خواص فنر را ایجاد کند.

NIMONIC 90™

یک آلیاژ نیکل-کروم-کبالت که برای سخت شدن طراحی شده است، دارای استحکام خوب در برابر پارگی تنش و مقاومت در برابر خزش در دماهای بالا است که معمولاً در دماهای بین 100+ درجه سانتیگراد تا حدود 650+ درجه سانتیگراد استفاده می شود. برای فنرها تا حدود 550 درجه سانتیگراد قابل استفاده است. این به طور گسترده ای استفاده می شود و در شرایط دمای بالا به خوبی ثابت شده است.

کاربردها شامل اجزای هوافضا، توربین های گازی، دریچه های موتور توربو و فنرهای با دمای بالا می باشد. سیم استاندارد ما به صورت سرد کشیده می شود و مواد نوار به صورت سرد نورد شده است. برای ایجاد خواص مکانیکی کامل، برای کاربردهای فنری، این ماده نیاز به عملیات حرارتی دارد تا بهترین خواص فنر را ایجاد کند.

HASTELLOY C-276™

این آلیاژ نیکل-مولیبدن-کروم با افزودن تنگستن دارای مقاومت خوردگی استثنایی در برابر اکسید کننده های قوی، اسیدهای معدنی غلیظ داغ و طیف وسیعی از محیط های خورنده است و به ویژه مقاوم است.

به خوردگی حفره ای و شکافی. کاربردها شامل کنترل آلودگی، پردازش شیمیایی، تصفیه زباله، آب دریا، تولید خمیر و کاغذ می باشد. این ماده برای دستیابی به استحکام کششی بهینه برای فنرها سرد یا نورد سرد می‌شود و پس از شکل‌گیری تنش‌زدایی توصیه می‌شود.

MP35N™

MP35N یک آلیاژ کبالت، نیکل، کروم و مولیبدن است که دارای ترکیبی منحصر به فرد از خواص – استحکام فوق العاده بالا، چقرمگی، شکل پذیری و مقاومت در برابر خوردگی فوق العاده است.

MP35N در برابر خوردگی در سولفید هیدروژن، آب نمک و سایر محلول های کلرید مقاومت می کند. همچنین مقاومت بسیار خوبی در برابر ترک خوردگی شکاف و تنش در آب دریا و سایر محیط های متخاصم دارد. تا حداکثر سختی مشخص در NACE MR0175 گنجانده شده است.

MP35N برای کاربردهایی که ترکیبی از استحکام بالا و مقاومت در برابر خوردگی بالا مورد نیاز است توصیه می شود. برای کاربردهای فنری، این ماده نیاز به عملیات حرارتی دارد تا بهترین خواص فنر را ایجاد کند.

Phynox (Elgiloy)

این آلیاژ مبتنی بر کبالت با سخت شدن بارندگی بسیار مقاوم در برابر خوردگی و سازگاری زیستی عالی است. استحکام بالا با کار سرد و به دنبال آن سخت شدن بارندگی دریافت می شود و استحکام کششی نهایی تا حدود 2500 مگاپاسکال امکان پذیر است. این در NACE 0175 برای فنرها تا حداکثر 60 HRc گنجانده شده است. این آلیاژ را می توان در دماهایی از حدود 4.2 درجه کلوین تا +500 درجه سانتی گراد استفاده کرد. این آلیاژ به خوردگی در اسیدهای آلی حساس نیست و نسبت به بهترین فولادهای زنگ نزن در برابر اسیدهای معدنی بسیار برتر است.

نمونه‌های کاربردی معمولاً فنرهای ساعت، مهر و موم، ابزار چاه‌های نفت، ارتودنسی و استنت‌ها هستند. برای کاربردهای فنری، این ماده نیاز به عملیات حرارتی دارد تا بهترین خواص فنر را ایجاد کند.

تیتانیوم – Ti-3Al-8V-6C5-4Mo-4Zr

این آلیاژ تیتانیوم یک آلیاژ بتا متاپایدار با چگالی کم، استحکام بالا، شکل پذیری و مقاومت در برابر خوردگی است. استحکام بالا با عملیات سخت شدن به دست می آید، این آلیاژ می تواند برای دوره های طولانی تا حدود +350 درجه سانتیگراد استفاده شود. مقاومت در برابر خوردگی بر اساس لایه اکسیدی محکم و پایدار بر روی سطح است و به طور معمول در آب شور، رطوبت و در محیط گاز نفت ترش عالی است.

نمونه‌های کاربردی فنرهای مارپیچ هواپیماها و اتومبیل‌رانی و قطعات هوافضا، چاه‌های گاز و نفت است. برای کاربردهای فنری، این ماده نیاز به عملیات حرارتی دارد تا بهترین خواص فنر را ایجاد کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *